Historia firmy

Historia powstania firmy Starpap

Firma Starpap powstała w 1996 roku i skupia obecnie ponad 50 osobowy zespół doświadczonych pracowników. Od tego czasu z roku na rok dzięki spójnej polityce zarówno jakościowej i indywidualnemu podejściu do klienta, nasze produkty cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony odbiorców. Zajmujemy się produkcją papierów toaletowych, ręczników papierowych, systemów rolowych i składanych V (ZZ). W ofercie posiadamy także ręczniki kuchenne i chusteczki higieniczne. Naszymi klientami są hurtownie, serwisy sprzątające, instytucje publiczne oraz sieci dystrybucyjne.

Jeżeli poszukujesz sprawdzonego i wiarygodnego dostawcy wyrobów higienicznych – dobrze trafiłeś. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży pozwala zaoferować Państwu profesjonalną i rzetelną współpracę, szeroką ofertę i kompleksową obsługę.

Dobra jakość produktów idzie w parze z niskimi cenami, które gwarantują naszym klientom kompleksowość oferty oraz konkurencyjność na rynku. Staramy się również zapewnić pomoc w realizacji nietypowych zleceń, uwzględniających aktualne trendy rynkowe. Wszystkie towary, podlegają starannej selekcji i kontroli jakości w procesie produkcji oraz posiadają stosowny atest zdrowotny PAŃSTWOWEGO ZAKŁADU HIGIENY. W trosce o środowisko naturalne wykonane są z surowców przetwarzalnych. Dzięki wdrażaniu coraz nowszych technologii i modernizacji procesów produkcyjnych, osiągamy coraz większą sprawność działań logistycznych oraz zwiększenie atrakcyjności oferty.

Siedziba firmy mieści się w Starachowicach w województwie Świętokrzyskim, przy trasie E7 łączącej największe miasta w Polsce  Kraków – Warszawę – Gdańsk. Położenie to sprzyja możliwości kompleksowej obsługi klientów z całej Polski. Poza działalnością krajową, od lat prężnie i z powodzeniem działamy na arenie międzynarodowej dostarczając 25% naszej miesięcznej produkcji do odbiorców min w Niemczech, Czechach, Słowacji, Holandii, Litwie i Estonii.

Firma zawiązała się w 1996 roku pod nazwą Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy Papstar będącą złożeniem pierwszych sylab wyrazów pochodzących od przedmiotu działalności – papieru oraz miejsca siedziby firmy – Starachowic. Założycielami firmy są Zygmunt i Tomasz Woźniak. W 2012 roku zmianie uległa nazwa przybierając obecną formę:

STARPAP T.Z.A. Woźniak Sp.J

Firma od 18 lat konsekwentnie realizuję politykę rozwoju, aby pozostawać konkurencyjną i cały czas wzmacniać pozycję na rynku. Chcemy w tym miejscu przytoczyć kalendarium naszych starań poczynając od tych najbardziej aktualnych:

2013 – 2014

Zmieniamy szaty graficzne opakowań. Podążając za aktualnymi trendami w branży, mając na celu zwiększenie atrakcyjności papierów toaletowych nasze produktysukcesywnie otrzymują odświeżone, profesjonalne i nowoczesne opakowania.

2013

Zakup i wdrożenie Systemu Zarządzani Magazynem typu WMS opartego na kodach kreskowych. Oprogramowanie służy usprawnieniu gospodarki magazynowej, planowania produkcji, załadunków i przepływu informacji między wydziałami. Dzięki temu rozwiązaniu jesteśmy w stanie szybciej i dokładniej realizować zamówienia naszych klientów

2012

Budowa Hali produkcyjnej o powierzchni 1000 m umożliwiającej instalacje nowoczesnych, automatycznych linii wytwórczych. Dzięki temu wyraźnie wzrosły nasze moce produkcyjne, a co za tym idzie terminy realizacji zamówień uległy skróceniu

2012

Zakup nowej automatycznej maszyny do planowanych linii AFH systemów rolowych z laminacją. Dzięki niej produkty klasy premium osiągną większą atrakcyjność z uwagi na łączenie warstw papieru w technologii klejenia oraz wytłaczania na powierzchni kolorowego wzoru niestosowanego przez konkurencję w tym segmencie produktów.

Firma ponownie z uwagi na zastosowaną innowacyjność technologii otrzymuje dofinansowanie z funduszy unijnych.

2010

Budowa kolejnego magazynu wyrobów gotowych. Łączna powierzchnia magazynowa to już 3500 m2

2006

Zakup kolejnego środka transportu, zakup maszyny w dziale wyrobów instytucjonalnych do produkcji ręczników typu Z-Z wraz z automatyczną pakowarką.

2005

Zakup w pełni automatycznej maszyny do produkcji rolek papieru toaletowego, umożliwiająca bezobsługową pracę, ze specjalnym wzorem wału wytłaczającego, powodującymi doskonałe zmiękczenie papieru. Zakup najnowszej 3-taśmowej tulejarki służącej do produkcji tulei spiralnych. W tym czasie rozpoczęliśmy budowę systemu BDF składającego się ze specjalistycznych samochodów wyposażonych w wymienne nadwozia, System ten znacznie skróci czas od momentu złożenia zamówienia do momentu dostawy oraz wcześniejszą realizację dostaw w ciągu dnia.

2003 – 2004

Wprowadzenie automatycznej maszyny do cięcia i podawania logów papieru toaletowego, wybudowanie odciągów Realizacja kolejnego etapu doskonalenia logistyki

2001 – 2002

Zakup linii do produkcji i pakowania wyrobów instytucjonalnych.

2000

Inwestycja we własną infrastrukturę, zakup magazynów oraz hali produkcyjnej w celu zwiększenia możliwości składowania i poprawy logistyki dość szerokiej już w tym czasie gamy produktów.

1999

Zakupy kolejnych maszyn do produkcji rolek papieru toaletowego oraz uruchomienie maszyn do produkcji wyrobów instytucjonalnych.

1998

Inwestycje w środki transportu mające na celu obniżenie kosztów produktów. Rozpoczęcie procesów modernizacji i usprawnień produkcji. Zatrudnienie wzrasta do 10 osób1996

Inwestycja w nowe maszyny do produkcji papieru toaletowego typu konsumenckiego w systemie rolowym na terenie byłego warsztatu samochodowego.

[/vc_row]

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

[/vc_row

Skip to content